منصوریان: وقت بازگشت منتظری است/ جپاروف را به هیچ تیمی نمی‌دهیم

به گزارش خبرآنلاین؛ علیرضا منصوریان در حاشیه تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در خصوص وضعیت پژمان منتظری اظهار داشت: ما این بازیکن را می‌خواهیم و تا یکی دو روز دیگر کار انتقال او انجام می‌شود. منتظری بازیکن بزرگی است و اکنون زمان بازگشت به استقلال برای او خواهد بود، البته حق طبیعی هر بازیکنی است که خودش تصمیم بگیرد.

وی در مورد وضعیت سرور جپاروف گفت: استقلال تیم بزرگی است. زمانی که او به این تیم آمد، از عشق و علاقه‌اش به هواداران و مردم می گفت اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که ذهنیتش تغییر کرده است. ما اجازه بستن قرارداد با تیم دیگر را به او نمی‌دهیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: امروز نخستین تمرین تیم ما بود و به چند بازیکن هم که درگیر امتحانات دانشگاهی بودند، مرخصی دادیم. ما چند روز تمرین کرده و سپس راهی اردو خواهیم شد. به دنبال این هستم که باز هم بتوانیم بازیکن جذب کنیم.

وی درباره شرایط تیم استقلال در فصل نقل و انتقالات گفت: ما با دقت کامل گزینه‌های‌مان را بررسی می‌کنیم. ما بخش بزرگی از توان‌مان را روی حفظ و مراقبت از جوانان‌مان گذاشته‌ایم، چون نمی‌توانیم جوانی را که سال گذشته برای تیم زحمت کشیده است نادیده بگیریم. از بین بازیکنانی که احتمال پیوستن‌شان به تیم استقلال وجود دارد من واقعاً دوست داردم پژمان منتظری به تیم اضافه شود. رابسون جانواریو و پادووانی نیز 99 درصد به تمرینات اضافه می‌شوند. مگویان هم مشکل داشت و امروز به همین خاطر سر تمرین نیامده است.

سرمربی تیم استقلال تهران در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات راضی هستید یا خیر؟ عنوان کرد: بله. ما با حوصله، صبر و در آرامش نقل و انتقالات خودمان را انجام می‌دهیم. ما تیم جوانی داریم و باید بدانیم که کجا دچار ضعف شدیم که آنها را برطرف کنیم. من از عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات بسیار راضی هستم، حتی با توجه به اینکه سال گذشته داریوش شجاعیان پس از کش و قوس‌های فراوان و اتفاقات عجیبی که برای ما رخ داد به استقلال نزدیک شده بود، من این بار پیش او رفتم و گفتم اگر با دلت به استقلال می‌آیی، بیا و قراردادت را امضا کن. وقتی هم ساعت 23:30 آمد، من با خوشحالی و روی خوش از او استقبال کردم.

منصوریان ادامه داد: ما باید این عادت را از ذهن 5 تا 10 درصد هواداران‌مان خارج کنیم که تیم باید در ابتدای نقل و انتقالات بازیکنان زیاد بگیرد. متاسفانه این عادت غلطی است که در ذهن فقط 5 تا 10 درصد از هواداران شکل گرفته و به عادت برای هواداران تبدیل شده است. تیم استقلال الان به یک ساختار خوب رسیده است و ما باید فقط تیم را تقویت کنیم. همان‌طور که گفتم من از عملکرد باشگاه در نقل وانتقالات کاملا راضی هستم.

وی وجود تیم «ب» در کنار تیم بزرگسالان را یکی از عوامل اصلی پیشرفت استقلال در فصل آینده دانست و خاطر نشان کرد: کار خوبی که امسال ما انجام دادیم، تشکیل تیم «ب» استقلال است. نوازی خودش یکی از بازیکنان بزرگ تیم استقلال به حساب می‌آید و مربیگری تیم «ب» را بر عهده دارد. ما جوانان خوبی را برای او خریدیم که باید روی این جوانان برنامه 5 تا 7 ساله داشته باشیم. وقتی ما می‌خواهیم هر سال یکسری بازیکنان جدید بگیریم، واقعاً دچار مشکل می‌شویم و با مدیربرنامه‌ها به مشکلات زیادی می‌خوریم. ما باید از مجموعه خودمان بازیکنان را به تیم بزرگسالان بیاوریم. خود نوازی هم که هدایت تیم «ب» استقلال را بر عهده دارد، فصل آینده یکی از دستیاران من در تیم بزرگسالان خواهد بود، چون ما می‌خواهیم از همان اول در کورس قهرمانی باشیم و برای این کار ابزارهای این چنینی را نیاز داریم.سرمربی تیم استقلال تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که قصد دارید از داریوش شجاعیان در چه پستی استفاده کنید؟ یادآور شد: زمانی که داریوش به استقلال پیوست من به او گفتم که هم می‌توانیم نکته منفی و هم نکته مثبت در تیم استقلال داشته باشیم. من خودم در پست داریوش بازی کرده‌ام، آقای فریبا، آقای عبداللهی که من خودم را مدیون آنها می‌دانم مرا به تیم استقلال آوردند. ذهن من روی داریوش مثبت است و با توجه به صحبت‌هایی که با سرمربیان سابق تیم استقلال داشتم، استنباطم این است که بازیکنان جدیدی که به تیم استقلال راه‌ یافته‌اند امسال فوق‌العاده خواهند بود و داریوش هم یکی از این بازیکنان است.

Source: جدیدترین اخبار ورزشی