فروش انواع دیزل ژنراتور صنعتی

دیزل ژنراتور وسیله ای برای تولید برق می باشد که که انرژی و نیروی محرکه مولد برق آن را موتور های دیزلی تامین می کنند . به گفته ساده تر دیزل ژنراتور همان گونه که از اسمش پیداست از دو قسمت دیزل (موتور دیزلی) و ژنراتور (مولد برق) تشکلی شده است .

دیزل ژنراتور ها دارای توان های مختلف می باشند . معمولا تا رنج ۲۰ کیلوات را موتور برق دیزل می گویند و از ۲۰ کیلو وات به بالا را دیزل ژنراتور می گویند . البته موتور برق ها بیشتر با استفاده از سوخت بنزینی کار می کنند و با این حال موتور برق مثلا ۵ کیلوات دیزلی هم موجود است. بنابر این به موتور های مولد برق بالای ۲۰ کیلوات یا ۲۰ کاوا که دیزل می باشند را دیزل ژنراتور می گوییم.

از دیزل ژنراتور در کارخانجات – کارگاه ها – برق اظطراری ساختمان ها – برق اظراری بیمارستان ها  و …. استفاده می شود. توان دیزل ژنراتور ها بسیار متفاوت می باشد و شاید بتوان گفت که مهمترین قسمت در خرید دیزل ژنراتور را مشخص کردن توان مورد نیاز تشکیل می دهد. این نکته شایان ذکر است که درست انتخاب کردن توان مورد نیاز بسیار به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را با مناسب ترین قیمت داشته باشید .

 کوپله دیزل ژنراتور چیست : 

دیزل ژنراتور همان گونه که گفته شد از دو قیمت موتور دیزلی و ژنراتور ساخته شده اند . وقتی که این دو قسمت با هم می خواهند جوینت (متصل) شوند به این عملیات کوپل کردن دیزل ژنراتور می گویند . وقتی که این عملیات کوپله کردن در یک کشور اروپایی انجام شوند به طور مثال به آن کوپل فابریک می گویند و در صورتی که در ایران کوپل شود به آن کوپله فابریک می گویند که شرکت کوپل کننده نام خود را روی آن قرار می دهد . مانند ـ دیزل ژنراتور کوپل دیزل نیرو – یعنی عمیلیات کوپل کردن و شاسی کردن به همران ساخت باک – اگزور و …. در کارگاه این شرکت انجام شده است .

اهمیت کوپل کردن مناسب دیزل ژنراتور :

معمولا می توان گفت که دیزل هایی که در خارج از ایران کوپل می شوند گران تر از کوپل داخل هستند بعضا تا ۳۰ درصد اختلاف هم دیده شده است . در دنیا شرکت هایی معروف هستند که کار کوپل کردن دیزل ژنراتور را به صورت حرفه ای انجام می دهند مانند پراماک ایتالیا – GTI انگلستان و …. در این بین شرکت هایی ترک – لبنان و … هم وجود دارند که عمیلت کوپل کاری را انجام می هند که عملا هیچ گونه مزیتی بر کوپل ایران ندارند . در حال حاظر به دلیل این که عملیات کوپل کردن به صورت حرفه ای انجام می شود دیگر نیازی به خرید دیزل های کوپل فابریک نیست (قابل ذکر است که بعضا شرکت های داخلی عمیلات کوپله کاری را انجام داده و با اسم های معروف دیزل ژنراتور مورد نظر به فروش می رسند). از این لحاظ کوپل فابریک بودن یک دیزل ژنراتور خیلی قابل اهمیت نیست بلکه نوع و برند موتور دیزل و خود ژنراتور بیشتر حائز اهمیت می باشد .

تابلو دیزل ژنراتور :

اکثرا بیشتر دیزل ژنراتور ها دارای تابلو استارت دستی می باشند . برای این که دیزل ژنراتور به عنوان مولد برق اضطراری ( دیزل ژنراتور اضطراری ) قرار گیرد باید یک تابلو امرجنسی برای آن تهیه شود . این تابلو های امرجنسی با استارت اتوماتیک می تواند از جنس های مختلف باشند . توصیه ما به شما استفاده از تابلو کره ای یا انگلیسی (لوازم داخلی تابلو) می باشد و به هیچ عنوان از تابلو های متفرقه استفاده نکنید که بعدا پشیمان می شود . جنس مرغوب در انتخاب مناسب تابلو امرجنسی مهم می باشد که قابل هزینه می باشد .

انتخاب ژنراتور مناسب با موتور دیزلی :

ژنراتور به عنوان بخش مولد برق دیزل ژنراتور می باشد . در معادل سازی این واژه باید دقت شود در انگلیسی وقتی واژه ژنراتور مطرح بیشتر در بشتر مواقع منظور موتور برق (ژنراتور برق) می باشد . معادل انگلیسی ژنراتور – ALTERNATOR – می باشد . این معادل سازی بیشتر دوستان را گمراه می کند در انتخاب درست کلمات که در اینجا به آن پرداختیم . در عمل بیشتر اخلاف قیمت در برند و اصلی بودن ژنراتور های مورد استفاده می باشد . به طور مثال یک موتور اروپایی باید حتما با یک ژنراتور چینی کوپل شود که بعضا دیده شده است که از ژنراتور طرح استفاده شده است .

نکته مهم دیگر این که شما از یک شرکت محترم مثلا دیزل ژنراتور ۲۰۰ کاوا می خرید و وقتی که از آن آمپر یا توان (کاوا) خروجی می کشید می بینید که خروجی آن عملا بیشتر ۱۷۰ کاروا نیست این جاست که می فهمید هر اختلاف قیمتی الکی نیست و شرکت محترم جنس خود را ارزان به شما با تخفیف ویژه نفروخته است . !!!!!

نکته مهم دیگر در خرید دیزل ژنراتور برای شما اطلاع از نو بودن و آکبند بودن آن است . در چند سال اخیر فروش دیزل ژنراتور های استوک به جای فابریکی بسیار شایع شده است که باید در هنگام خرید از جنس خریداری شده کاملا اطلاع پیدا کنید .

راه کار دیزل نیرو برای خرید مطمئن دیزل ژنراتور چیست :؟؟؟!!!!

ما شما را در هنگام انجام عملیات کوپل کاری در کارگاه خود همراهی می کنیم . نماینده خریدار می تواند قبل و در حین عملیات کوپل کاری دیزل ژنراتور با ما همراه باشد .

ما به کار درست و کامل متعقدیم. بهترین کیفیت از آن ماست !

* دیزل نیرو مرجع تخصصی تجهیزات صنعتی و مخابراتی *

شرکت دیزل نیرو

موتور برق دیزل ژنراتور